غول های فناوری کره ای تولید کنندگان سامسونگ و اپل Foxconn ، Wistron و Pagatron به همراه شرکت های هندی Micromax و Lava می خواهند در برنامه تشویقی 6.6 میلیارد دلاری این کشور برای ساخت تلفن های همراه در این کشور شرکت کنند.


برنامه دولت دهلی نو ، معروف به "طرح تحریک تولید" ، حاوی بسیاری از برنامه های تشویقی شرکت ها ، از جمله انگیزه مالی 6 درصد برای فروش کالاهای مازاد در طی پنج سال ، با 2020-2020 به عنوان سال پایه است. گرفته شده.


تا به امروز ، 22 شرکت متقاضی تشویق ، از جمله تولید کنندگان لوازم الکترونیکی شده اند. این شرکت ها 60٪ از محصولات خود را به خارج از هند صادر می کنند. به گفته وزیر امور فناوری اطلاعات هند ، راوی شانکار پرزاد ، ارزش محصولات این شرکت ها طی 5 سال به 153 میلیارد دلار خواهد رسید.


دولت دهلی نو می خواهد هند را به یک مرکز جهانی برای محصولات با کیفیت بالا از جمله تلفن های هوشمند تبدیل کند. شرکت های شرکت کننده در این برنامه تقریباً 1.2 میلیون شغل در هند ایجاد می کنند. سامسونگ و اپل که بیش از 50 درصد از فروش جهانی تلفن های هوشمند را به خود اختصاص داده اند ، با ورود به هند می توانند تأثیر عمده ای بر اقتصاد هند داشته باشند.


برخی از شرکت های چینی ، مانند Oppo ، Vivo ، OnePlus و Rilmi ، هیچ برنامه ای برای شرکت در این پروژه ندارند. دولت دهلی نو محدودیت هایی را برای شرکت ها در کشورهای مختلف وضع نکرده است و طبق گفته شرکت تحقیقاتی Canalys ، شرکت های چینی حدود 80 درصد از بازار تلفن های هوشمند هند را در اختیار دارند.


مشارکت ویسترون ، فاکسکان و پاگاترون در این پروژه بیانگر برنامه های اپل برای افزایش تولید آیفون در هند است. ویسترون برای اولین بار تولید مدل های قدیمی آیفون را در هند در سال 2017 آغاز کرد و Foxconn هم اکنون در این کشور یک گوشی جدید اپل با نام iPhone 11 را تولید می کند.


منبع